حلوا خرمایی توپکی

حلوا خرمایی

 مواد لازم

  •  آرد ۲ و نیم پیمانه
  •  خرما ۵۰۰ گرم
  •  روغن ۲۵۰ گرم

طرز تهیه حلوا خرمایی

 ابتدا هسته خرما را از آن جدا می کنیم و آرد را الک کرده و بعد از آن این آرد الک کرده را اندکی تفت میدهیم تا خامی آن گرفته شود. دلیل دیگری که برای تفت دادن آرد وجود دارد این است که در تهیه حلوا خرمایی از روغن کمتری استفاده شود.

 بعد از انجام این کارها به آرد بو داده شده روغن اضافه میکنیم و با حرارت ملایم و به صورت مداوم هم میزنیم. دلیل این هم زدن به صورت مداوم این است که ممکن است با آرد بسوزد.

 بعد از اینکه آرد قهوه ای کمرنگ شد شعله را خاموش می کنیم و خرما را  که  در ابتدای کار هسته گیری کرده بودیم مخلوط آرد و روغن اضافه می کنیم و آن را با کفگیر له می کنیم  تا  آرد و روغن و خرما  کاملاً با همدیگر مخلوط شوند.  اکنون مایه اصلی حلوا خرمایی کاملا آماده است می‌توان آن را  مصرف نمود.

حلوا خرماییتزیین حلوا خرمایی

 برای استفاده از حلواخرمایی می توان آن را به اشکال متفاوتی نیز در آورد و از قالب های متفاوتی  برای این منظور استفاده کرد.

ابتدا می‌توان آن را به صورت گلوله درآورد و سپس آن را در پودر نارگیل پودر پسته و…  غلتاند.

یکی از زیباترین تزییناتی که می توان بر روی حلواخرمایی گلوله شده و یا با اشکال دیگر انجام داد، بدین شکل است که آن را در ترافل های رنگی  غلتاند و سپس میل نمود.

اما بهترین طعمی که می‌توان از آن گرفت، ترکیب آن با شکلات است. بدین شکل که بعد از گلوله کردن آن و آماده کردن شکلات حلواخرمایی گلوله شده را به شکلات آغشته کرده و بعد از آن در یخچال قرار داده تا شکلات به حلوا خرمایی کاملاً بچسبد.

البته در صورت تمایل قبل از این که حلواخرمایی در یخچال قرار داده شود، می توان این حلوا خرمایی شکلاتی را به ترافل و یا پودر نارگیل پودر پسته یا بادام نیز آغشته نمود.