خرمای کبکاب

کبکاب نام یکی از انواع خرما هایی است که در شهرستان دشتستان به خصوص در بخش های سعدآباد و آبپخش، بخش خشت شهرستان کازرون و … برداشت می شود.  تولید خرمای کبکاب شهرستان دشتستان سالانه بالغ بر ۱۰۰ هزار تن است.

خرمای کبکاب

این خرما به علت تولید بالایی که در این مناطق دارد و همینطور قیمت پایین آن کم کم جای خود را در بازارهای جهانی نیز باز کرده است.

 به نظر می رسد خرمای کبکاب  بیشترین مقاومت را در برابر  گرما به و تندبادهای با درجه حرارت بالای ۵۰ درجه  نسبت به دیگر ارقام خرما داشته باشد.  زیرا در مناطقی که این خرما کشت می‌شود خرما هایی نظیر خرمای پیارم و خرمای مجول نیز به طور آزمایشی کشت شده‌اند و مشخص شده است که این ارقام تحمل دمایی بالایی را  نسبت به خرمای کبکاب ندارند.

مشخصات ظاهری خرمای کبکاب

این خرما رنگی قهوه ای متمایل به سیاه دارد و ظاهر آن به گونه ای است که پوست و گوشتش به هم چسبیده نیستند و از نظر ظاهری زشت اما بسیار خوشمزه است. شیره خرمای کبکاب طعمی بسیار خوشمزه و دلپذیر دارد و مرغوبترین شیره خرما نیز مربوط به همین خرمای کبکاب است.

  به طور متوسط  طول این خرما  حدود   ۳۴ میلیمتر است. این در حالی است که طول رطب آن حدود ۳۸ میلیمتر است. عرض رطب آن به طور میانگین حدود ۲۵ میلی متر است و عرض این خرما به طور میانگین ۲۲ میلی متر است.  وزن رطب کبکاب به طور میانگین ۱۴ گرم و وزن خرما کبکاب به طور میانگین حدود ۱۱ گرم است. میزان قند کل  رطب کبکاب  ۴۵ درصد و میزان قند خرمای کبکاب به طور میانگین ۵۸ درصد وزن تر میوه است.

خارک کبکاب  رنگی زرد و به طور میانگین وزنی معادل ۱۷ گرم  و طولی معادل ۴۳ میلی متر دارد. طعم  خارک کبکاب بسیار تلخ است و به طور معمول قابل خوردن نیست.

برداشت این خرما از اوایل مرداد ماه شروع می‌شود و تا اواسط مهرماه به پایان میرسد.