شیوه بازگرداندن محصول

همواره یکی از اولویت های خرمانو رضایتمندی مشتریان از خدمات خود بوده است و خرمانو تمام تلاش خود را برای ارسال با کیفیت و همچنین محصول با کیفیت به کار خواهد گرفت. شیوه بازگرداندن محصول یکی از مواردی است که خرمانو به آن توجه لازم را خواهد داشت. اما ممکن است مشتریان محترم پس از خرید با مسائلی روبرو شوند. در چنین مواردی قوانین  مشخصی جهت بازگرداندن  محصول به خرمانو وضع شده است. از آنجایی که خرمانو، خرما و محصولات خرمایی  را به مشتریان عرضه می دارد یکی از مشکلاتی که ممکن است پیش بیاید فاسد شدن است. در این مورد بایستی فاسد بودن محصول در همان روزی که محصول به دست مشتری می‌رسد به خرمانو اعلام گردد. حتی اگر بسته بندی محصول باز شده باشد و یا به هر دلیل شکسته شده باشد در همان روز که محصول به دست مشتری می رسد بایستی به خرمانو اعلام گردد.

عدم تحویل گرفتن محصول

نوشتن، پاره کردن، برچسب زدن و یا مخدوش کردن بسته بندی محصول امکان استفاده از ضمانت بازگشت محصول را از بین خواهد برد. ضمناً اگر تشخیص فاسد بودن محصول تنها با باز کردن بسته بندی امکان پذیر باشد لازم است کارتن و جعبه اصلی محصول نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری گردد.

انصراف ار خرید

اگر مشتری از خرید خود منصرف شود و همچنین هیچگونه دخل و تصرفی در بسته بندی محصول نکرده باشد می‌تواند با پرداخت حق استرداد محصول را به خرمانو بازگرداند. چنانچه نایلون وکیوم و شیرینگ، برچسب‌ها و…دستکاری شده باشند، امکان مرجوع کردن این محصول از بین خواهد رفت. لازم به ذکر است که این مورد شامل محصولاتی می شود که نیاز به فریز شدن نداشته باشند.

پس از بررسی محصولات مرجوعی توسط کارشناسان خرمانو اگر این محصولات فاقد عیب تشخیص داده شوند برای مشتری ارسال خواهد شد و اگر مشتری از تحویل گرفتن کالای سالم و بدون ایراد که توسط کارشناسان خرمانو تایید شده است، سر باز بزنند این محصول به مدت یک هفته نزد خرمانو به صورت امانت خواهد ماند و پس از آن خرمانو هیچ مسئولیتی در قبال آن مبنی بر مفقود شدن و یا زیان های وارده به آن نخواهد داشت.